Şirince’de Bir Şarap Macerası

2011 Kasım ayında bir İzmirli olarak ilk kez (evet utanarak söylüyorum) İzmir’in en güzel noktalarından biri olan Şirince‘ye bir geceliğine gittik kız arkadaşımla. Bu bir gece iki günde, şarap üzerine olabilecek her türlü deneyimi yaşadık neredeyse. Resme tıkladığınızda karşınıza bu maceramızın bir özeti çıkacak! [Yazının devamı resme tıkladığınızda]

————————————————————————————————————————————————————————————–

Urla Şarapçılık’ın Büyüsü

İzmir’de böyle harika bir şarap üretim tesisi olması ne büyük şans biz İzmirliler için. Tabii bir de böyle bir tesisin varlığından bile haberdar olmayan bir kesim var (ki nüfusun %95’i yaklaşık). İşte bu güne kadar ben de Urla Şarapçılık’ın varlığından haberdar ama orayı ziyaret edememiş gruptaydım. Çok şükür fırsat kapımı çaldı.

[Yazının devamı resme tıkladığınızda]

—————————————————————————————————————————————————————————————

Sensus Şarap ve Peynir Butiği: Büyülü Bir Ziyaret

Zaten rüya gibidir Galata, İstanbul. O daracık, Arnavut kaldırımı sokaklarda zor yürürsün ama doyamazsın yürümeye.  Tarihi, yaşanmışlığı hissettirir her taş üzerine bastığın. Bir garip ruha bürünür insan, büyülenir adeta. Bu yüzdendir ki yüzyıllardır tüm milletler ele geçirmek ister bu garip şehri.

Bir de şarap hastasıysan benim gibi, Sensus vardır hemen ulu Galata Kulesi’nin ayağının dibinde. İçinde 400’den fazla şarap barındırır. İşte bir de oraya adımını atarsan benim gibi kaybolur gidersin hayallerinde.

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

Eski Foça’da Foçakarası Yudumlamak

2011 yazında kız arkadaşımla İzmir’in en güzel köşesi Karaburun‘dan vapurla Eski Foça‘ya geçtik iki geceliğine. Benim hayatımı değiştiren bir yolculuk oldu bu. Hayatıma bir anda hiç yokken şarabı sokup, tam da merkezine oturtan bir gezi. Hala nedenini ve nasıl olduğunu anlayabilmiş değilim. Bu da işte onun kısacık yazısı (not: yazdığım ilk yazı olduğundan pek kısadır)

Lütfen resme tıklayınız!

————————————————————————————————————————————————————————————————-

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: