Kayra’da Değişim Zamanı

Clipboard01Bilmem siz ne zaman fark ettiniz, yahut fark ettiniz mi! Bir değişim yaşanıyormuş meğer şarap devlerimizden Kayra‘da. Mesele görsel olunca konuya değinmemem tabii ki de söz konusu olamazdı. Detayları tabii ki de bilmiyorum ama görüyoruz ki Kayra Şarapları kurumsal olarak oldukça ciddi bir görsel marka kimliği çalışması yapmış (görselin ötesinde de olabilir tabii bu çalışma) ve sonuçları artık bizimle paylaşıyor logosu, renkleri ve yazı karakteriyle.

İlk gördüğümde (ve halen aslında) ne hissedeceğimi bilemedim Kayra’nın bu yeni görüntüsü için.

Değişim öncesinde ayrı bir logo bulunmamaktaydı; ya da daha doğrusu, markanın logosu markanın ismiydi. Şimdi ise ikisini ayırmayı seçmiş firma.

kayra3

Belli ki bazı noktalarda sadece logosuyla bulunmak niyetindeler zamanla. Bence logosu (konunun uzmanı değilim unutmayın!) sadeliği, inceliği ve zarifliğiyle bu konuda yardımcı olacaktır Kayra’ya. Gayet net ve akılda kalıcı (yalnız nedense rezidans logosuymuş gibi bir his de vermiyor değil :] ). Firma ismi için kullanılan yazı karakteri de logoyla gayet uyumlu bir estetikte. Eminim kimileri beğenecek, kimileri de beğenmeyecektir firmanın bu yeni görüntüsünü doğal olarak ama zamanla hepimiz  takdir eder duruma geleceğiz bana kalırsa. Ayrıca eminim de bu çalışmanın gerisinde müthiş bir emek yatıyordur.

Kayra

Nedense bir tek turkuaz renk seçimini yadırgıyorum şimdilik. Belki yılların alışkanlığının verdiği garip histen, belki başka bir şey. Beyaz zemin üzerinde turkuaz oldukça modern bir görünüm bana kalırsa ve genelde ağır ve klasik tarzlara alışık olduğumuzdan mıdır nedir ,hoşuma da gitmedi değil bu seçim. Yalnız bu temiz ve net görüntü etiketlerde ne şekilde ve ne ölçüde sürdürülecek, sürdürülecek mi gayet meraklardayım. Hatta çok meraklardayım!

Bana sorarsanız arada değişim her zaman iyidir ve böyle profesyonelce ve bilinçli yapıldığında, tabii ki de daha da iyidir. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. İnşallah yakın bir zamanda bu çalışmanın detayları bizlerle paylaşır da meraklarım da giderilir az da olsa 🙂

Reklamlar

Argun Tanrıverdi hakkında

about.me/argun.tanriverdi

29/01/2013 tarihinde Şarap içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 1 Yorum.

  1. Ferhat Kurt

    Benim nacizhane şimdiye kadar içtiğim,damak tadıma en uygun şaraplar kayranın ürettiği şaraplardır.gerçekten bu şarapları üretenleri kutluyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: